fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Silný vítr na jihu Moravy omezoval dopravu, převracel auta a dočasně uzavřel Olympijský festival

ncuefbeh

Foto:

redakce (MOŠ)

Stromy spadlé pod náporem silného větru dnes v Jihomoravském kraji na některých místech zkomplikovaly dopravu. Hasiči v kraji zaznamenali v souvislosti s větrem do 13:20 asi 160 událostí, nejčastěji šlo o popadané stromy, ale i poškozené střechy. Vyjížděli například i k trampolíně, která se zasekla do střechy domu. Nikdo nebyl naštěstí zraněný.

Energetici evidují na Blanensku asi 1000 domácností bez elektřiny, ještě dopoledne jich bylo 13.000, informoval mluvčí společnosti EG.D ze skupiny E.ON Roman Šperňák. Kvůli silnému větru je dočasně uzavřený areál Olympijského festivalu, píše se na webu akce. V Čebíně na Brněnsku spadl na dům a vůz strom, událost je bez zranění, řekl mluvčí policie Petr Vala.

Hasiči první události v souvislosti se silným větrem zaznamenali po 08:00, poté začaly být jejich výjezdy častější. Ze 160 událostí dosud zaznamenaných hasiči bylo 56 na Blanensku, 37 v Brně, 44 na Brněnsku, v ostatních okresech šlo o jednotky případů. Evidují také poškozené střechy či vozy, například střechu rodinného domu na Znojemsku poškodila trampolína, která se vichrem vznesla do vzduchu a jednou z noh se za střechu zachytila, uvedli hasiči.

Podle webu dopravních informací policie bylo více spadlých stromů například v brněnské Holzově ulici, také na silnici 150 u Újezdu u Boskovic na Blanensku, strom spadl i na silnici 379 u Senetářova na Blanensku či na silnici 389 u Újezdu u Tišnova na Brněnsku. V brněnské Průmyslové ulici dopravu komplikoval převrácený přívěs nákladního vozu, hasiči jej vraceli na kola pomocí jeřábu. Silný vítr také dočasně uzavřel areál Olympijského festivalu. Před silným větrem varují informační tabule řidiče na D2.

Silný vítr zasáhl většinu území Česka v noci na dnešek a zkomplikoval dopravu a dodávky elektrického proudu. V nižších polohách měl dnes ráno většinou rychlost do 90 kilometrů v hodině, na Sněžce ale meteorologové naměřili náraz o rychlosti 181 kilometrů v hodině, což odpovídá síle orkánu. Varování meteorologů před silným větrem platí pro celou zemi do dnešní půlnoci.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT