Představitel Viktora Landauera Claes Bang je držitelem Evropské filmové ceny 2017 pro nejlepšího herce za film Čtverec, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes,
k jeho dalším rolím patří filmová adaptace světového bestselleru Davida Lagercrantze Dívka v pavoučí síti. Claes Bang nejnověji vytváří titulní roli v minisérii Dracula,  která se
právě začíná natáčet pro BBC a Netflix a která bude novou adaptací kultovního románu Brama Stokera.

Slovenská rodačka Alexandra Borbély získala Evropskou filmovou cenou pro nejlepší herečku roku 2017 za roli ve filmu O těle a duši, který zvítězil na Berlinale. „Byla to pro mě velká výzva, protože jsem nikdy předtím netočila film cizím jazyce, pouze v slovenštině nebo maďarštině, a pracovat s takovými herci a navíc v „british english“ – na to se nedalo říct ne,“ vzpomíná na natáčení Skleněného pokoje Alexandra Borbély. Ve filmu hraje Katu, která zasáhne do manželství Viktora a Liesel. „Mám pro Katu pochopení, protože, když vám o života vstoupí taková velká láska, nemůžete ji obejít,“ dodává herečka. 

Uvedení filmu Skleněný pokoj doprovází výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové, která je umístěna v prostorách vily Tugendhat v Brně od 30. ledna do 11. března.

Román Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.