fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Skleněný pokoj, film, inspirovaný vilou Tugendhat, má premiéru už příští úterý

Film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj bude mít slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019.
obr2

Foto:

IN Film/Barbora Jančárová

Představitel Viktora Landauera Claes Bang je držitelem Evropské filmové ceny 2017 pro nejlepšího herce za film Čtverec, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes,
k jeho dalším rolím patří filmová adaptace světového bestselleru Davida Lagercrantze Dívka v pavoučí síti. Claes Bang nejnověji vytváří titulní roli v minisérii Dracula,  která se
právě začíná natáčet pro BBC a Netflix a která bude novou adaptací kultovního románu Brama Stokera.

Slovenská rodačka Alexandra Borbély získala Evropskou filmovou cenou pro nejlepší herečku roku 2017 za roli ve filmu O těle a duši, který zvítězil na Berlinale. „Byla to pro mě velká výzva, protože jsem nikdy předtím netočila film cizím jazyce, pouze v slovenštině nebo maďarštině, a pracovat s takovými herci a navíc v „british english“ – na to se nedalo říct ne,“ vzpomíná na natáčení Skleněného pokoje Alexandra Borbély. Ve filmu hraje Katu, která zasáhne do manželství Viktora a Liesel. „Mám pro Katu pochopení, protože, když vám o života vstoupí taková velká láska, nemůžete ji obejít,“ dodává herečka. 

Uvedení filmu Skleněný pokoj doprovází výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové, která je umístěna v prostorách vily Tugendhat v Brně od 30. ledna do 11. března.

Román Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT