Nejkratší trať bude mít půl kilometru a zvládnou ji i rodiny nebo malí běžci z přípravky. Délka hlavního závodu je 5,8 kilometru. K tomu zábava pro děti, občerstvení mnoha chutí a koncerty na piazzettě před Janáčkovým divadlem, z nichž ten hlavní patří legendě – Jaroslavu Uhlířovi s kapelou.

To vše nabídne nový běžecký festival Skolíme Koliště na podporu Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje, který se odehraje v sobotu 2. října v parku na Kolišti.

„Naší ambicí je nabídnout sportovní i volnočasové vyžití v podobě rekreačního pohybu pro děti i rodiny, běžeckých závodů či kulturního programu a zároveň podpořit sociální nadační fond a seznámit veřejnost s jeho činností. Navíc jsme hledali pro běžce zajímavou a neokoukanou lokalitu, proto padla volba na park na Kolišti,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS), která je zároveň předsedkyní správní rady fondu.

Akci organizačně zajišťuje spolek 2BWINNER TEAM, z. s. „Sdružujeme amatérské a profesionální sportovce. Naší hlavní činností je sportovní příprava dětí, mládeže a dospělých v běhu, triatlonu a také pořádání sportovních akcí. Garantujeme tedy, že budou připravené tratě odpovídat věku účastníků v jednotlivých kategoriích a závody budou zorganizovány bezpečně a profesionálně,“ řekl předseda spolku Karel Zadák.

„Vybrané startovné je určeno pro Sociální nadační fond, který bude možné také podpořit na místě hotově nebo bezhotovostně libovolnou částkou. Při daru vyšším než 200 Kč dárce při prezenci dostane funkční sportovní tričko,“ doplnila primátorka.

Startovné určené na podporu Sociálního nadačního fondu je následující: rodinný nesoutěžní běh – 50 Kč / 100 Kč, žákovské kategorie – 50 Kč / 100 Kč, běh nadačního fondu – 250 Kč / 400 Kč a závod na 5,8 km – 250 Kč / 400 Kč. První cena přitom platí při registraci do 26. 9. 2021 na webu skolimekoliste, druhá při registraci v pátek nebo v sobotu.