Dálniční policie pomohla vyvést slovenskou sanitku s malým pacientem z dlouhé kolony na dálnici D1 před Brnem, kde se vůz bratislavské záchranky s nemocným dítětem zasekl cestou na Slovensko. Neobvyklý případ se stal koncem dubna, policejní mluvčí Petr Vala o něm informoval dnes s tím, že z dálniční zácpy sanitu vysekal muž zákona na motorce.

Zaskočila je nehybná fronta aut

Záchranáři z Bratislavy se vraceli z pražské nemocnice zpět na Slovensko, když je na dálnici D1 před moravskou metropolí nemile zaskočila nehybná kolona stojících aut a kamionů. V ní se zasekli na dlouhé minuty. Proto požádali jihomoravské policisty o pomoc.

Stav dítěte na podpůrné léčbě nebyl zrovna nejlepší

A měli k tomu pádný důvod. „V té chvíli se totiž uvnitř sanitního vozu nacházelo nemocné dítě na podpůrné léčbě, u kterého se během nekonečného čekání jeho zdravotní stav nevyvíjel zrovna nejpříznivěji,“ uvedl mluvčí policie Petr Vala.

Vytáhl je z desetikilometrové zácpy

Zahraniční vozy s majáky totiž podle něj nemají na českém území právo přednostní jízdy, proto slovenským záchranářům pomohl ze svízelné situace až přivolaný dálniční policista na služebním motocyklu. „S houkající záchrankou v těsném závěsu během několika okamžiků dokázal bezpečně projet celou více než desetikilometrovou zácpou. Od Brna pak už slovenští záchranáři mohli bez dalšího zdržení pohodlně pokračovat sami. Cílem bylo jedno dětské specializované pracoviště v bratislavské nemocnici, kam s malým pacientem dojeli včas a v pořádku,“ dodal Vala k příběhu se šťastným koncem.

Velkou pomoc slovenské sanitce zachycuje policejní video i s autentickým telefonátem.