Státní zastupitelství z činu viní třiatřicetiletého Radima Žondru, za vydírání a přečin porušování domovní svobody mu hrozí až 12 let vězení. Muž vinu popírá. Předvoláni jsou dva svědci, řekla mluvčí krajského soudu Eva Angyalossy.

Soud případ otevřel čtením obžaloby loni na konci října, následně vypovídal obžalovaný Žondra. Uvedl, že se skutku nedopustil, tenistku nikdy v životě kromě televizních přenosů neviděl. Předsedkyně senátu poté hlavní líčení odročila na leden kvůli výslechu Kvitové, ta je ale nyní na turnajích v Austrálii, soud ji tedy ani nepředvolal.

Podle mluvčí by Kvitová měla být předvolána v únoru. Hlavní líčení je nyní nařízeno na dva dny včetně 9. ledna, podle mluvčí je ale možné, že se výslech svědků stihne během dneška.

Podle státního zastupitelství se obžalovaný dostal do bytu Kvitové pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle. Pak ji napadl a vážně pořezal na ruce. Kvitová se následně podrobila komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů, k tenisu se dvojnásobná wimbledonská vítězka vrátila po pěti měsících.

Žondra řekl, že ani neví, kde Kvitová bydlí. Tvrdí, že v místě jejího bydliště nebyl. Navrhl také, že na vlastní náklady podstoupí zkoušku na detektoru lži.

Případ napadení Kvitové olomoucká krajská policie vyšetřovala jako vydírání, předloni v listopadu jej odložila. Loni jej znovu otevřel útvar policejního prezidia. Krajské státní zastupitelství dostalo návrh na obžalobu v srpnu, Žondru obžalovalo 5. října.