Mezinárodní soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis letos vyhráli rakouští ohňostrůjci Pyrovision. Svůj ohňostroj nad Brněnskou přehradou odpálili ve středu. Kromě hlavní ceny vyhráli i cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudební doprovod. Tématem jejich ohňostroje bylo přátelství. Výsledky soutěže dnes pořádající společnost SNIP & CO oznámila v tiskové zprávě.

Pořadatelé kromě hlavní ceny udělili či udělí i další. Cenu producenta pod garancí primátorky města za nejlepší ohňostrojné zpracování skladby Chariots of Fire získal tým Flash Barrandov SFX a čeští ohňostrůjci, kteří letošní povinnou melodii použili v úvodním ohňostroji na Brněnské přehradě Dobytí ráje 8. června. „Poslední ocenění, a to cena diváků, bude vyhlášeno v pátek večer po ukončení facebookového hlasování,“ doplnil za pořadatele Ondřej Morávek.

Další dva ohňostroje měly názvy Tanec andělů dva kroky na cestě do pekla, který zájemci mohli zhlédnout 12. června, a Duhová rapsodie, který nad přehradou zazářil o tři dny později

Dvě soboty po sobě si diváci mohli před ohňostroji užít i dronovou show. Vzlétlo při nich 250 dronů. Úvodní připomněla 20 let členství v Evropské unii, druhá show měla za cíl udělat z přehrady moře. Organizátoři také oznámili další termín konání festivalu. V pořadí 28. ročník se uskuteční od 31. května do 25. června 2025.