Soud pro Brno-venkov šavli přiřkl Ondráškovi, Vězeňská služba se proti tomu odvolala. ČTK to v pátek za Okresní soud Brno-venkov řekl Michal Hoskovec. Vězeňská služba chce šavli vrátit, Ondráška žalovala. Podle Ondráška je ale palaš, na kterém je vyryto jeho jméno, symbolický dar k jeho jmenování generálem.

Ondrášek se dostal do čela Vězeňské služby v první polovině roku 2014 poté, kdy exministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) odvolala jeho předchůdce Petra Dohnala pro ztrátu důvěry a kvůli údajným problémům v hospodaření. Dohnal označil své odvolání za nezákonné a úspěšně se proti němu bránil u soudu. Ministerstvo po rozsudku zahájilo přezkumné řízení o Ondráškově jmenování a jmenování zrušilo. Nový ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) vrátil do funkce Dohnala.

Vězeňská služba se následně žalobou domáhala vrácení šavle darované Ondráškovi, podle jejího právního zástupce jde o dlouhodobý majetek v evidenci služby. U soudu pro Brno-venkov letos na začátku ledna uvedl, že žalovanému Ondráškovi nebyla udělena kázeňská odměna, tudíž palaš nemohl přejít do jeho vlastnictví. Ondráškův právní zástupce naopak řekl, že palaš je individualizovaný vyrytým jménem a jeho klient jej převzal jako symbolický dar k jeho povýšení do hodnosti generála. Jako důkaz uvedl i vyjádření bývalé ministryně Válkové. Exministryně uvedla, že je nelogické, aby byl Ondráškovi palaš odebírán, protože jeho nabytí je spojováno s generálskou hodností a jeho odebrání s degradací. "Byla by to urážka celého generálského stavu," uvedla ve vyjádření Válková.

Soud na začátku ledna žalobu Vězeňské služby zamítl, rozhodnutí soudu ale nebylo pravomocné, strany se proti němu mohly odvolat. Spor nyní bude řešit Krajský soud v Brně.