Srpen začne v Galerii Žlutý Kopec vernisáží výstavy obrazů Evy Londinové

Ani o prázdninách v Galerii Žlutý Kopec v Masarykově onkologickém ústavu v Brně nebudou pacienti a návštěvníci ochuzeni o slavnostní vernisáž výstavy. Tentokrát zde své obrazy představí Eva Londinová. 

  • Foto

    MOÚ Brno

Autorka výstzavu nazvala "Souznění."

Eva Londinová žije, pracuje a tvoří v Tišnově, kde provozuje svou soukromou galerii Cesta skrze světlo. K malířské tvorbě má vřelý vztah už od raného dětství. Zvolila si ji k vyjadřování svých pocitů, svých duševních pochodů, nálad svých vlastních i lidí, s nimiž se setkává. K vyjádření těchto pocitů volí většinou techniku olejomalby na plátně. Profesionálně se malbě věnuje od roku 2005. Říká, že náměty obrazů nikdy předem neplánuje. Tvrdí, že maluje, když má potřebu tvořit. V jakoukoliv hodinu. Každý obraz
pokládá za své dítě a je šťastná, když se její obrazy líbí. Svoji první výstavu uspořádala v roce 2006, a to ve svém ateliéru. Její obrazy byly zpočátku spletí barev, které nevyjadřovaly nic konkrétního, nemělo to tvar, ale již zde se setkala s příjemnou odezvou lidí. Tak ve své práci pokračovala a pokračuje dál. Malířina ji učarovala a je pro ni bezmezně krásná. Během své malířské tvorby poznala i známé osobnosti ze světa současného malířství, např. akademickou malířku Dagmar H. Cheval a malíře, ilustrátora a grafika Antonína Vojtka. Za setkání s nimi je velmi vděčná. Byli jí přínosem a povzbuzením v její další tvorbě.
Eva Londinová vystavuje v ústavu už počtvrté (poprvé to bylo v březnu roku 2012, podruhé v srpnu 2014, potřetí v dubnu 2017). Vždy se její obrazy setkaly u pacientů i návštěvníků ústavu s velkým zájmem. Věříme, že pohodu a klid přinesou všem i tentokrát. Na vernisáži na harfu zahraje Barbora Vedralová a na flétnu Leona Žáková.

Ve druhém patře Švejdova pavilonu MOÚ v Brně do Galerie Žlutý kopec jste srdečně zváni ve čtvrtek 1. srpna v 15:30.