Studenti navrhli, jak by mohla vypadat nová čtvrť na nevyužité ploše za Zetorem v Brně

  • Foto

    MMB

Momentálně nevyužívaná lokalita v blízkosti areálu brněnského Zetoru byla hlavním tématem soutěže Muniss brněnských univerzit. Plocha je takzvaným  greenfieldem o velikosti cca 100 ha v atraktivní poloze mezi Židenicemi a Líšní, kousek od Stránské skály. Podle studentů je to ideální prostor pro bydlení, občanskou vybavenost, sportovní vyžití i komunikace.

Podle vedení města Brna poslouží práce pro budoucí návrhy, teď jde hlavně o inspiraci. „Soutěž má pro Brno velký význam, umožnila naučit město fungovat jako živoucí laboratoř, kde se dají diskutovat, připravovat, tvořit a hledat odpovědi na společenské výzvy, které jsou před Brno kladeny. Jako hodnotitel letošních prací musím přiznat, že nápady studentů jsou vynikající a poslouží jako pevný základ pro budoucí návrhy pro lokalitu za Zetorem,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Vítězný tým pod vedením Ondřeje Válka z Fakulty architektury VUT v Brně a ve složení Tereza Modřická (MENDELU), Adéla Kolářová (FSS MUNI), Helena Kacetlová (ESF MUNI) a Aleksandar Brdar (ESF MUNI) obdrží výhru ve výši 55.000 korun. Také dostane šanci představit široké veřejnosti svůj návrh na virtuálním hlavním pódiu veletrhu URBIS Smart City Fair.

 

Fotogalerie: 
Zdroj: 
MMB