Štursovu ulici spojující brněnské části Komín a Žabovřesky uzavře od kruhového objezdu až po odbočku do Kroftovy ulice od čtvrtka oprava vozovky, chodníků i zastávek. Uzavírka potrvá do konce října a po dobu jejího trvání bude zrušena i zastávka MHD Štursova. Brněnský magistrát o tom informoval na webu Kopeme za Brno. Práce budou rozděleny do několika etap, při nichž se bude měnit rozsah omezení.

Od 22. června do 4. července a od 10. července do 31. srpna bude uzavřený úsek od kruhového objezdu na křižovatce Hlavní a Veslařské po odbočku do Kroftovy ulice. Řidiči budou moci využít objízdnou trasu po okolních ulicích," uvedla na webu Anna Dudková z tiskového odboru brněnského magistrátu.

Od 5. do 9. července bude uzavřený i přilehlý kruhový objezd v ulicích Hlavní a Veslařská a hromadná doprava bude úsek objíždět, od 10. července budou uzavřené i chodníky a lidé projdou pouze po pravé straně ulice ve směru do centra. O víkendu 19. a 20. srpna, v případě nepřízně počasí o víkend později, bude z úseku ulice vyloučena veškerá doprava kvůli pokládce povrchu silnice.