Technické sítě Brno (TSB) začaly v těchto dnech s instalací vánočního osvětlení a dalších světelných dekorací v ulicích v centru Brna. Práce na výzdobě mají skončit přibližně týden před rozsvěcením vánočního stromu na náměstí Svobody. Městská společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Instalace by měla být hotová do půlky listopadu

„S instalací vánočního osvětlení začínáme vždy zhruba koncem října, dokončena by měla být asi do poloviny listopadu. Pak se pustíme do stavby dřevěné vesničky na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí,“ uvedl provozně-technický ředitel TSB Josef Šaroun.

Začínají v České a Joštově ulici

Instalace v centru Brna začíná v ulicích Česká a Joštova, postupně pak pracovníci TSB instalují výzdobu i v dalších ulicích v centru. Jako poslední budou vyzdobeny Rašínova a Masarykova, kterými projíždějí tramvaje. Aby tam mohlo být osvětlení instalováno, musí brněnský dopravní podnik vypnout tramvajovou trakci. Osvětlení tam proto technici instalují v noci, jindy vypnutí trakce možné není.

Osvětlení tvoří úsporné LEDky

Všechny ozdoby včetně světel lemujících dřevěné stánky na náměstích v centru už tvoří úsporná LED světla. Celková spotřeba elektřiny dodávané městským částem do svátečního osvětlení dosáhne asi 31 tisíc kilowatthodin, což představuje asi 150 tisíc korun.

V Králově Poli jsou už s výzdobou hotoví

Kromě středu města zajišťují TSB vánoční výzdobu i pro 13 městských částí, letos je mezi nimi poprvé Královo Pole. Tam již instalace vánočního osvětlení končí, s počtem ozdob přesahujícím stovku má tato městská část po Brně-středu druhou nejbohatší výzdobu.