Premiéra dokumentu o české hře Vietcong, koncert robotické kapely i kreativní workshopy budou součástí přehlídky Brno Creative Days, která se o nadcházejícím víkendu uskuteční na brněnském výstavišti. Setkání designérů, vynálezců a technologických nadšenců se uskuteční v pavilonu A1 a je určené jak pro odborníky, tak pro laiky nebo i rodiny s dětmi. Pořadatelé o tom informovali v tiskové zprávě.

Akce spojuje festivaly Maker Faire Brno pro moderní kutily a vynálezce, Game Access Connect, tedy setkání pro všechny herní vývojáře a nadšence. Původně měl být součástí Brno Creative Days i festival Prototyp, ten ale pořadatelé odložili na jaro 2024.

Na festivalu Maker Faire se představí přes 100 nadšených tvůrců, takzvaných makerů, z Česka i zahraničí

Lidé uvidí koncerty robotické kapely Ponytrap z Nizozemí, kreslení za pomoci robotů a mohou se zúčastnit workshopů 3D tisku, pájení i modelaření. Pro děti jsou připravené dílny nebo tvoření vlastních závodních autíček. Pro všechny, kteří pracují na vlastním prototypu, bude na místě také akcelerační workshop od PrusaLab, kde mohou zkonzultovat své projekty a dostat zpětnou vazbu od odborníků. „Festival vítá chyby i selhání a chce návštěvníkům dodat odvahu k objevování a tvoření,“ uvedl jeden z organizátorů Maker Faire Vojtěch Kolařík.

Událost Game Access Connect nabídne zájemcům o herní vývoj možnost nahlédnout do historie lokálního herního průmyslu a vyzkoušet si herní projekty od nezávislých herních studií i jednotlivců

Kromě přednášek vývojářů budou ke zhlédnutí také videa z videoherní tvorby a premiéra dokumentárního filmu o české videohře Vietcong, která letos oslavila 20. výročí vzniku. Na místě budou také stánky významných herních studií jako Bohemia Interactive, Hangar 13, Madfinger Games a Giants Software, jejichž zástupci se zde setkají s budoucími vývojáři i fanoušky. Prezentovat se budou také školy s obory zaměřenými na herní tvorbu, mezi nimi Masarykova univerzita, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně nebo Střední škola umění a designu.

Festival Prototyp se kvůli dokončovacím pracmí na rekonstrukci vodojemů na Žlutém kopci odkládá na jaro 2024.