03. 02. 2023 Dnes má svátek Blažej

Těšte se, HaDivadlo bude hrát online. Začnou rakouským románem Zeď

Původně plánovaná premiéra inscenace podle románu Marlene Haushoferové „Zeď“ měla proběhnout na konci března. Kvůli pandemické situaci se ale odehraje on-line, zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí divadla Marie Rotnáglová.
hadivadlo-vecer-2020-foto-anna-stranska

Foto:

Anna Stránská

Už v průběhu zkoušek se inscenátoři rozhodli projekt transformovat do online podoby – svému publiku přiblíží dílo Haushoferové prostřednictvím rozličných mediálních výstupů. Jednotlivé příspěvky budou postupně zveřejňovány na webu zed.hadivadlo.cz od 2. dubna do 6. června.

Rakouský román z roku 1963 Zeď Marlen Haushoferové, který si na český překlad počkal až do roku 2019, pojednává o hrdince, matce odrostlých dětí a městské ženě, která se vydá na víkendový pobyt na loveckou chatu své sestřenice a jejího manžela Huga do podhůří Alp. „První ráno hrdinka, jejíž jméno neznáme, zjistí že ji od okolního světa uprostřed lesů spolu s loveckým psem Rysem, krávou a kočkou oddělila neviditelná překážka, kterou si hrdinka pro sebe pojmenuje jako zeď. Román se nepokouší rozvíjet odpovědi na to, proč se zeď zjevila, nebo jak se z prostoru, který ohraničuje, vysvobodit – je spíš záznamem hrdinčiny adaptace na tuto radikální životní změnu – a také úvahou o vztahu moderního člověka k mimolidskému prostředí,“ popsala děj Rotnáglová.

Jednotlivé fragmenty příběhu budou v období od 2. dubna do 6. června postupně přibývat na webové stránce ve formě různorodých multimediálních příspěvků. Na jejich zveřejnění budou zájemci upozorněni formou e-mailů – k jejich odběru je možné se přihlásit přímo z webové stránky projektu nebo zprávou na brizova@hadivadlo.cz.

„Scénickou formu románu uvede HaDivadlo ve chvíli, kdy to současná pandemická situace umožní. V režii Kamily Polívkové, v hlavní roli s hostující Terezou Hofovou,“ uzavřela Rotnáglová.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT