fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Trafostanice v obcích postižených tornádem zdobí folklorní motivy

Foto:

E.ON

Třináct kioskových trafostanic, které byly postaveny v rámci budování nové elektrické sítě v obcích poškozených tornádem na jižní Moravě, zdobí od začátku března street artové malby. Ty nechala na stěny svých objektů namalovat distribuční společnost EG.D, která patří do skupiny E.ON. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí společnosti Lubomír Budný.

 Motivy na obrázcích odrážejí folklor regionu Podluží

„Ve spolupráci s umělci Lukášem a Alešem Veselými z ateliéru Malujeme jinak jsme pracovali s různými styly. Na trafostanicích najdeme třeba realistickou malbu ptáčka, dívku v kroji nebo grafiky vycházející z lidových ornamentů. Využili jsme i techniku tahu jednou linkou, kterou je namalované zvíře, dohromady s kombinací symbolů vyskytujících se v tomto kraji, jako jsou vinná réva, květina, jablko či růže,“ popsala za společnost EG.D Zuzana Oujezdská.

Nové trafostanice stojí v katastrech obcí Lužice, Mikulčice, Hrušky, Moravská Nová Ves a ve městské části Hodonín – Pánov

Nové a prázdné, ale i staré a omšelé fasády na trafostanicích, mění společnost EG.D v umělecká díla už od roku 2015. První malba na trafostanici v rámci projektu Street Art vznikla v Jihlavě. Od té doby výtvarníci pomalovali různými motivy více než 180 trafostanic na celém distribučním území EG.D, které dodává elektřinu v jižních Čechách a na jižní Moravě, částech kraje Zlínského, Olomouckého a na Vysočině.

 

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT