Tramín z moravských Ratíškovic je nejlepším tramínem na světě, rozhodli porotci ve Francii

  • Foto

    Vinařský fond

Z prestižní francouzské soutěže vín Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg si naši vinaři odvážejí ocenění za nejlepší suchý Tramín soutěže pro Tramín červený 2018, výběr z hroznů z B/V vinařství a dalších 30 medailí. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval Vinařský fond.

Stejně jako v loňském roce se nejúspěšnějším tuzemským vinařstvím stalo B/V vinařství z moravských Ratíškovic. Opět po roce získalo ve Štrasburku ocenění za nejlepší suchý Tramín soutěže za svůj Tramín červený 2018, výběr z hroznů. Kromě tohoto ocenění si vinařství odváží krásné 4 zlaté a 3 stříbrné medaile.

"Pozvání na hodnocení takového formátu si vždy vážím a letos bylo vidět, že všichni mají radost, že se po covidových komplikacích mohli účastnit hodnotitelé z celého světa. Osobně si také užívám, že hodnotíme Tramíny přímo v oblasti Alsace, odkud je mám nejradši. Letos byl zisk jakékoli medaile opravdovým úspěchem. Komise byly přísné a dle nového reglementu OIV se posunuli bodové hranice, například zlato začínalo na 89 bodech,“ uvedl vinař Josef Valihrach.

Celkem si moravská a česká vína rozdělila 11 zlatých a 19 stříbrných medailí. Na soutěži se mimořádně dařilo Vinařství Josef Valihrach, které si odváží 2 zlaté a 2 stříbrné medaile. Po jedné zlaté medaili ještě obdržela vinařství Bohemia sekt, Portz Insel, Rochuz, Vinselekt Michlovský a Znovín

V letošním roce naši vinaři obstáli v konkurenci 660 bílých vín ze 20 zemí světa. Sedmdesát vinařských odborníků z 21 zemí udělilo celkem 185 medailí ve 12 soutěžních kategoriích. Mezinárodní vinařská soutěž Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg je organizována pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno) a VINOFED.

Fotogalerie: