Podobný scénář jako v prvním vzájemném duelu měl zápas mezi Karlovými Vary a Kometou. Brňané po první části také vedli, byli lepší a měli více ze hry. Jenže ve druhé třetině přišla otočka soupeře, který hned třikrát udeřil. Ačkoliv to bylo vyrovnané utkání, rozhodly dvě využité přesilovky Energie a neproměněné šance hostů. Moravané sice v závěru snížili v power-play, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Zajímavá první třetina odstartovala velkou šancí Hanouska, který v 5. minutě zahrozil sám před Tomkem, ale slovenský gólman předvedl perfektní zákrok. Hrál se svižný a především pohledný hokej. Kometa nejprve zahrozila nebezpečnou střelou Haščáka, v 9. minutě už ovšem slavila. Po buly dostal mnoho prostoru Andrej Kollár a mladý útočník ukázal svou šikovnost, když kličkou obalamutil Novotného a poslal puk do jeho sítě  – 0:1. Ve 12. minutě se podařil domácím rychlý kontr, Kohoutova žabka našla rozjetého Petra Koblasu, jehož zakončení do šibenice neměl Tomek nárok chytit. O dvě minuty později se znovu měnilo skóre. Rákos nahodil kotouč před karlovarskou svatyni, kde uplatnil svůj důraz Alexandre Mallet a hokejkou proštoural puk do Novotného brány – 1:2. Brňané hráli v první třetině velmi dobře, hýřili aktivitou, pohybem a do kabin tak mohli jít s jednobrankovým náskokem.

Jenže ve druhé části přišel velký obrat Energie. Vše začalo již v první minutě, kdy na trestné seděl Pavlík a jeho provinění potrestal za sedm vteřin Jaroslav Kracík – 2:2. O necelé tři minuty později šli domácí do vedení, Martin Osmík se ocitl sám v mezikruží a na jeho ránu neměl Tomek odpověď – 3:2. Na tuto nepříjemnou lapálii se Brňané snažili reagovat, blízko v vyrovnání měl Holík, který trefil břevno a posléze byl sám před bránou Šoustal, jenže ani ten z jasné pozice nevyrovnal. Jak se později ukázalo, byly to poměrně důležité momenty, protože místo stavu 3:3 šli hosté znovu do oslabení a to opět Vary bleskurychle potrestaly. Tomáš Vondráček uviděl volný puk v brněnském brankovišti a dotlačil ho do klece – 4:2.

Třetí dějství mnoho zajímavých událostí nepřineslo. Vary si neustále hlídaly svůj náskok, Kometě se nedařilo vynutit nějaký soustavnější tlak. Naopak Energie několikrát zahrozila z brejků, blízko brance byl Průžek nebo mladíček Kulich, Tomek si však připsal důležitý zákrok, který ještě mohl Brňanům pomoct. Čas však běžel jak splašený a kontaktní branka nepřicházela. V závěru si brněnská střídačka vzala oddechový čas a v čase 58:53 přišlo přeci jen snížení. Zaťovič našel na pravém kruhu Petra Holíka, který si připsal první branku v sezoně – 4:3. Jiskra naděje byla na světě, Kometa pokračovala dál v šesti a tlačila, leč pojistku do prázdné dal tři vteřiny před koncem Martin Kohout – 5:3.