U Brněnské přehrady byl o víkendu dopravní kolaps, lidé brali Bystrc útokem

  • Foto

    redakce

Dostat se o víkendu k vodě byl pro některé Brňany téměř nadlidský výkon. Brněnská přehrada byla doslova v obležení aut a tvořily se kolony, situaci se snažili řešit brněnští strážníci, kteří museli neukázněným řidičům rozdat desítky pokut.

Situace byla komplikovaná už v sobotu. "Kvůli silnému provozu doprava na některých místech úplně zkolabovala. Například v Hrázní ulici stála auta ve velmi dlouhé koloně a situaci komplikovala nevhodně odstavená vozidla po obou stranách silnice," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Obdobný scénář byl i v neděli a podle všeho se situace jen tak neuklidní. „Velmi rychle se plní všechna parkoviště. Rádi bychom požádali návštěvníky celé rekreační oblasti, aby nejezdili autem a místo toho využili městskou hromadnou dopravu, která je doveze až k Přístavní ulici. V opačném případě je možné, že odpoledne a v podvečer budou silnice u přehrady neúnosně přetížené," upozornil Ghanem.

Brněnská přehrada byla před deseti lety za miliony korun vyčištěna, od té doby je možné se v ní koupat. Jen předloni museli hygienici vyhlásit zákaz koupání kvůli přemnoženým sinicím v důsledku vedra, sucha a úbytku vody.

Nedávno ohlásili radní, že město Brno má s Jihomoravským krajem a Povodím Moravy dohodu o vzájemné spolupráci při zlepšování kvality vody v Brněnské přehradě. Rada už schválila vyčlenění dalších finančních prostředků na vypracování projektové dokumentace na opatření k dosažení čistší vody v Brněnské přehradě. Samotná realizace by měla probíhat v letech 2023–2027.