Děti při svém dobrodružství zachrání les a vodu před těžaři a díky tomu přežijí i bytosti v lese, řekl Oukropec ČTK. Příroda Moravského krasu se podle něj velmi dobře hodí právě k tomuto filmu.

"Náš příběh je o tom, jak se ztrácí voda v krajině. Tady vytvoříme kouzelnou scénu, jak se voda schovává před působením těžařů. Navíc Býčí skála je rozmanitá, jsou v ní velké síně i labyrinty, ukáže se ve velké nádheře," řekl Oukropec. Řadu scén už natáčel na dětském táboře, kde se filmování účastnilo 22 dětí a vedoucích.

Hlavní postavou filmu je jedenáctiletý Martin, civilizačními vymoženostmi rozmazlený městský kluk, kterého tatínek přihlásí na tábor, aby zažil "skutečné dobrodružství". Jenže táborové hry ho vůbec nebaví a v noci chce z tábora utéct. Les ho však nepustí. Přírodní bytosti spojené s lesem strádají nedostatkem vody, protože se schovala před těžaři. Martinovi se ukážou, protože má tři předměty potřebné pro jejich záchranu. Zištně toho využije a bytosti mu pomáhají zvítězit v táborové hře. Když však holčička Liška zjistí, co se děje, předměty schová a bytosti Martinovi zase škodí a udělají z něj nemehlo. Potom Liška i Martin s bytostmi vystoupí proti těžařům a svou odvahou záměry těžařů překazí.

Převážná část filmu se točila v exteriérech. "Ještě budeme mít nějaké trikové dotáčky a něco se bude dodělávat v postprodukci," poznamenal Oukropec.

Rád by filmem navázal na špičkové filmy z dřívějška, jakými byly Chobotnice z druhého patra či Páni kluci. Premiéru si film odbude v příštím roce.