Událost popsal mluvčí policistů Petr Zámečník: "Podle dosavadních zjištění měl pilot technickou závadu při letu a pokoušel se nouzově přistát. Došlo k poškození stroje a lehkému zranění pilota i spolupasažéra." 

Mluvčí jihomoravských záchranářů uvedla, že oba muži měli jen povrchová zranění, jeden dokonce zůstal na místě nehody, druhého odvezla sanitka do nemocnice.

Na místě zasahovali i hasiči. "Jako u každé nehody jsme provedli protipožární opatření, museli jsme odpojit akumulátor vírníku. Z poškozeného stroje vyteklo asi 80 litrů paliva do řepkového pole," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkazký.

Příčiny nehody vyšetřují policisté spolu s inspektorem Letecké amatérské asociace České republiky.

Nejde o jediný případ, kdy se dnes dostala do potíží posádka lehkého letounu. Dopoledne nouzově přistálo ultralehké letadlo na poli u obce Blíževedly na Českolipsku, pilot vyvázl bez zranění, informovala mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová. Na místo vyjelo pět jednotek hasičů. V době jejich příjezdu se v kabině letadla ani okolí nikdo nenacházel. Pilot mezitím odešel shánět odtah pro havarovaný stroj, uvedla mluvčí.