Řetězec Lidl otevřel dnes ráno v nové obchodní zóně v Blansku svou další moderní prodejnu. Nový hypermarket stojí na konci Obchodní centra Poříčí. Zároveň s jeho otevřením se uzavřela stávající prodejna Lidl ve Svitavské ulici u nového přemostění. Zákazníci si dnes ráno novou moderní a ekologickou prodejnu v obchodní zóně většinou pochvalovali především kvůli dostupnosti a možnosti parkování. V prvním měsíci po otevření se navíc mohou těšit na dvacetiprocentní slevu na vybraný sortiment.

Přišla si nakoupit z nedaleké Horní Lhoty

Mezi první zákazníky, kteří do nové prodejny přišli hned po sedmé hodině ráno, patřila i paní Jarmila z nedaleké blanenské městské části Horní Lhota. „Líbí se mi, že je tu otevřeno už v sedm hodin ráno, což jako důchodkyně vítám. Co dneska nakoupím? Mám to napsané na lístku. Chci vzít nějaké brambory, ale i kalhoty, které mají v akci ve slevě. Mám tu napsané i další věci a uvidím, co mi kromě nich zrovna padne do oka,“ usmívala se seniorka a zamířila do prodejny, kde se u vstupu rozdávala káva zdarma.

Nakoupil si cestou z noční směny

Cestou z noční směny se pak v novém obchodě zastavil nakoupit i Milan Kolmačka z Blanska. Skládal zboží z nákupního vozíku do kufru auta a zvažoval, že se ještě do prodejny vrátí. „Nejsem si totiž jistý, zda mi u některých položek namarkovali správnou cenu. Byly tam totiž uvedené slevy. Ale možná jsem se jen přehlédl, protože po noční směně je člověk přece jen unavený,“ uvedl muž.

V původním obchodě pořídil nářadí

Ten jezdil často nakupovat i do zmíněné zavřené prodejny Lidl ve Svitavské ulici. „Utratil jsem tam poměrně dost peněz, protože jsem si tam postupně nakoupil elektrické nářadí. S tím jsem spokojený, protože kvalita odpovídá ceně a dělám s těmi mašinkami doteď. Slouží mi fakt dobře. U některých stačí vyměnit nebo dobít baterii a jede se dál,“ pochvaloval si Kolmačka. Podle něj se proslýchá, že by z uzavřeného supermarketu mohla být v budoucnu pošta. „To by nebylo marné. Je to dobře dostupné a dá se tam zaparkovat,“ dodal.

Autem si zajel až k obchodu

Líbí se mu i dostupnost nové prodejny, kam se dá pohodlně zajet autem a zaparkovat na některém ze 180 míst, které jsou k dispozici na parkovišti celého retailového parku, včetně speciálně vyčleněných míst pro rodiny s dětmi. „Mám ale sousedku, které stačilo k původní prodejně na Svitavské seběhnout kousek z domu, takže si myslím, že sem do nového obchodu se určitě jen tak nevypraví. Lidi a hlavně důchodci, co nemají auto, se sem na druhý konec Blanska totiž dostanou jedině autobusem a nevím, jestli se jim bude chtít trmácet přes celé město,“ míní Milan Kolmačka.

Finančně podpoří blanenské školy

První den otevření nové prodejny spojila společnost Lidl s podporou vybrané vzdělávací instituce, kterou určí město Blansko. Podle tiskové mluvčí firmy Ivety Barabášové ji podpoří všichni zákazníci, kteří nakoupí za více než 300 korun. Společnost Lidl totiž daruje školám z každého nákupu nad 300 korun uskutečněného v první den padesátikorunu. Za vybrané peníze nakupují mateřské a základní školy zpravidla edukační nebo sportovní pomůcky.