04. 02. 2023 Dnes má svátek Jarmila

Účast moravských vinařů na soutěži MUNDUS VINI v Německu byla doslova zlatá

Ani v podzimním období nezapomínají vinaři na prezentaci svých vín na mezinárodních soutěžích. Z 29. ročníku jedné z nejpřísněji hodnocených světových vinařských soutěží MUNDUS VINI v Německu vezou nači vinaři 23 medailí. 
muvi2020-1-al64209

Foto:

ilustrační/meininger.de

Nejúspěšnějším se stalo BV Vinařství z moravských Milotic, které utržilo hned 7 zlatých a 3 stříbrné medaile a navázalo na svůj loňský úspěch. Zadařilo se také vinařstvím Štěpán Maňák a VÍNO Mikulov, které shodně obdržela 2 zlaté a 2 stříbrné medaile. Z celkového počtu 23 medailí je 14 zlatých a 9 stříbrných.

„Soutěže vín v našem sousedství, tedy s nejvyšším zastoupením vín a vinařských stylů typických právě pro náš středoevropských region, často právě ve srovnání s našimi nejbližšími konkurenty nejlépe vypovídají o reálné kvalitě moravského a českého vinařství. Nám se zde tradičně velmi daří, a dáváme tak světu pravidelně vědět, že vína z Moravy a Čech jsou něčím skutečně exkluzivním,“ komentuje výsledek Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského
centra.

Na 120 vinařských odborníků chutnalo a hodnotilo v německém Neustadt an der Weinstrasse v rámci 29. ročníku soutěže více než 4 500 vín z 35 vinařských zemí světa.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT