Újezd u Brna letos postaví více než dvoukilometrový úsek cyklostezky ve směru na Otnice, který bude první cyklostezkou vedoucí z města. Náklady jsou 25 milionů korun, přes 20 milionů pokryje dotace. Informovala o tom starostka Marie Kozáková (KDU-ČSL).

Navážou na loňský úsek

Cyklostezka naváže na už vybudovaný úsek z Otnic, který vznikl v loňském roce. „Újezd u Brna a Otnice spojují historicky rodinné vazby i přátelství místních obyvatel. Už u otevírání části cyklostezky vedoucí z Otnic směrem k Újezdu bylo přítomno mnoho újezdských obyvatel, kteří se těší na propojení obou obcí,“ uvedla Kozáková.

Na cyklostezku získali dotaci

Město získalo z ministerstva pro místní rozvoj dotaci 20,7 milionu korun, zbytek zaplatí z vlastních peněz. „Doposud se nám nepovedlo ohledně cyklostezek nic konkrétního a je to první díl, který budeme budovat. Hotovo by mělo být do konce listopadu. V současné době ale projektujeme i cyklostezku směrem na Žatčany,“ řekla starostka.

Město má roční rozpočet 123 miliónů korun

Újezd u Brna leží asi 15 kilometrů jihovýchodně od Brna. Ve městě žije kolem 3300 obyvatel. Na letošní rok má schválený rozpočet ve výši 123 milionů korun.