Ukájel se před dětmi u školy a maminkou s kočárkem. Soud mu za to potvrdil deset měsíců vězení

Deset měsíců ve věznici s ostrahou si odpyká Libor Ondra za to, že se v Brně letos na jaře veřejně ukájel před školáky a maminkou s kočárkem.

  • Foto

    redakce (REJ)

Trest brněnského městského soudu mu potvrdil odvolací krajský soud, když zamítl jeho odvolání. „Proti obžalovanému stála výpověď jediné svědkyně, která však nebyla schopna masturbaci popsat,“ tvrdil obhájce Vít Palarčík.  Padesátník Ondra podle pravomocného rozsudku stál letos v březnu v Běloruské ulici v Brně otočený čelem k Základní škole Arménská, rukou si třel přirození a uspokojoval se. „Kromě dvaceti dětí tam tehdy byla i žena s kočárkem, která na něj zavolala policisty. Těm pak obžalovaného označila a velmi přesně popsala, co dělal. Měl rozepnutý poklopec a jednou rukou masturboval. Ženě to bylo nepříjemné, nicméně vyloučila, že by měl obžalovaný jen strčený palec ruky v kalhotách, jak on sám tvrdil,“ uvedla soudkyně Halina Černá poté, co Ondrovo odvolání zamítla.

Muž má podle ní deset záznamů v trestním rejstříku, přičemž pět z nich jsou tresty právě za ukájení se před dětmi na veřejnosti. „Naposledy za to byl potrestaný nepodmíněným trestem v roce 2016 a v lednu 2018 ho z věznice pustili na podmínku,“ upřesnila soudkyně.

Libor Ondra trpí podle Černé sexuální deviací v podobě exhibicionismu. „Naposledy se léčil loni v létě. Pak však kvůli zdravotním problémům a pobytu v nemocnici léčbu na několik týdnů přerušil. Nic mu však poté nebránilo v tom, aby se od října znovu podrobil ambulantní léčbě, což neudělal,“ zdůraznila soudkyně s tím, že i za mřížemi se bude muset deviant léčit.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (REJ)