Divadlo Bolka Polívky věnuje výtěžek ze dvou představení v Mikulově právě lidem z Břeclavska a Hodonínska, kteří přišli o střechu nad hlavou. Na programu je Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho. Herci v čele s Polívkou vystoupí podle mluvčího divadla Michala Adamíka bez nároku na honorář.

„Velmi nás v divadle zasáhlo, co se děje tak blízko od nás. Proto jsme se rozhodli, že výtěžek z obou mikulovských představení věnujeme obyvatelům obcí zasažených tornádem. Vybrané finance rozdělíme po konzultaci se zástupci zasažených obcí,“ uvedla ředitelka divadla Kateřina Komárková. Vstupenky jsou zatím v prodeji v rozpětí 300 až 550 korun.

Benefiční koncert připravuje také Národní divadlo Brno. Před Janáčkovým divadlem zazní v pátek Carmina Burana, výtěžek půjde na podporu poničených obcí. Na sobotu připravují benefici Česká filharmonie a Filharmonie Brno.

Hokejisté brněnské Komety pak sehrají 10. srpna benefiční utkání 24/6 na ledě znojemských Orlů. Do přátelského zápasu nastoupí hokejisté ve speciální edici dresů, která půjde do aukce, jejíž výnos poputuje na pomoc zasaženým rodinám. Představitelé obou klubů se dohodli na tom, že na stejný účel poputuje také výnos ze vstupného, které je v souvislosti s datem tragické události 246 korun.

Kometa však chystá i další pomoc dvěma postiženým rodinám. „Zasáhla nás zpráva o rodinách, které kvůli tornádu přišly téměř o vše, a život se jim obrátil vzhůru nohama. A protože naše organizace podporuje rodiny s dětmi s autismem a klienty máme i v okresech Hodonín a Břeclav, bezprostředně jsme jim nabídli naši pomoc. Zveřejnili jsme výzvu s nabídkou pomoci rodinám s dětmi s autismem, které událost zasáhla, a to jak finanční, tak materiální,“ uvedla koordinátorka Nadačního fondu Komety Tereza Kučerová.

Po výzvě dostali kontakt na dvě rodiny. „S jednou z nich jsem již v kontaktu a pomoc aktivně řešíme. S druhou se také spojíme a pomůžeme i jim. Stejně tak svoji pomoc nabízíme každému ve výše zmíněných okresech, kdo ji bude potřebovat,“ upřesnila Kučerová.

První je rodina Bartoníkových z obce Mikulčice. Jindra a Jiří mají dva syny, z nichž jedenáctiletý Matýsek je mentálně i fyzicky hendikepovaný, má epilepsii a poruchu autistického spektra. Rodině z domu zbyly v podstatě jen obvodové zdi, takže je čeká nákladná rekonstrukce celé nemovitosti.

Číslo sbírkového účtu Nadačního fondu Kometa je 4200537863/6800 a je nutné uvést variabilní symbol 0000. Číslo účtu rodiny Bartoníkových je 1758012173/0800.