Projekt na roky připravované sportoviště u muzejního pavilonu Anthropos v Brně je nutné přepracovat. Stavební úřad nedávno zrušil povolení ke stavbě. Vyhověl tak námitkám některých účastníků řízení, jiné námitky naopak zamítl, uvedla dnes na webu města Anna Dudková z brněnského magistrátu. Během řízení vznesli proti stavbě námitky sousedé.

„Po prověření všech stanovisek odvolacích orgánů vzalo město zpět žádost o společné stavební povolení I. etapy projektu Anthropos. Nyní tak bude nutné projekt přepracovat s důrazem na pozemky, které byly městu převedeny ze strany ministerstva obrany. Rekreačně-sportovní areál jako cíl projektu zůstane. Vzniknou sportoviště pro lezecký sport, in-line bruslení, malý fotbal nebo futsal. Rekonstrukcí projdou objekty střelnice a tělocvičny. Vybuduje se také dopravní napojení,“ uvedla Dudková.

Zástupce města nyní čeká jednání o dalším postupu se zhotovitelem první etapy, kterým je společnost Metrostav DIZ

Předmětem první etapy jsou zejména demolice části nynějších objektů, kompletní příprava inženýrských sítí a vybudování sportovišť, jako jsou in-line okruhy, víceúčelové pískové hřiště, pumptrack nebo fotbalová hřiště. Náklady činí 177 milionů korun bez daně. Brno převzalo od ministerstva obrany nevyužitý areál v Pisárkách v roce 2019. Tehdy se počítalo se vznikem sportoviště do konce letošního roku.