Dukla nezažívá nejpovedenější období. Slavný tým, který v československé lize získal jedenáct mistrovských titulů, se drží na osmém místě druholigové tabulky se ziskem 24 bodů. Pražany přitom v uplynulém týdnu udělali nepopulární krok v podobě výměny trenéra. Kouče Romana Skuhravého po prohře v brněnské Líšni 0:3 nahradil Bohuslav Pilný a výměna zafungovala. V posledním kole dokázala Dukla vykrást Jihlavu a po brance Buchvaldka si z Vysočiny odvezla tři body za cennou výhru 0:1.

Pražský celek se poslední sezóny marně snaží o návrat do nejvyšší soutěže. Letos však má zatím k postupu nejdál a ztráta na první postupovou příčku je 16 bodů. Nejlepším střelcem týmu z hlavního města je čtyřbrankový Lukáš Buchvaldek. Jedničkou v bráně Dukly je neotřesitelný Filip Rada. Sedmatřicetiletý gólman se mezi tři tyče postavil v šestnácti utkáních, jen do dvou zápasů místo něj naskočil osmnáctiletý Antonín Kinský.

Poslední vzájemný podzimní duel ovládlo Blansko poměrem 1:0, když se ve druhé půli prosadil na stadionu na Sportovním ostrově přesnou ranou Tomáš Vasiljev a potěšil 1 200 diváků v hledišti domácí arény. Nutno dodat, že šlo o jediné utkání, kdy mohli fanoušci na utkání v nějakém významnějším počtu. „Ke konci jsem měl až slzy v očích a jen doufal, že zápas úspěšně dohrajeme,“ komentoval tehdejší výhru v parádní atmosféře Tomáš Vasiljev.

Blansko jede do Prahy jako jedenáctý tým tabulky, který stále bojuje ve vodách, které ještě nezaručují klid. V posledním duelu s Táborskem nepřálo blanenským štěstí a po chybě v závěru poločasu prohráli jihomoravští fotbalisté na jihu Čech 0:1, když kvůli neproměněným šancím nedokázali srovnat a zaznamenali tak první jarní porážku.