Příjemnou letošní novinkou je, že na vaše četná přání potrvají až do 28. prosince, takže si je budete moct užít i po předvánočním shonu. Vánoční strom, který letos přivezli koně, se slavnostně rozsvítí 23. prosince v 17 hodin. Již od 16 hodin je na náměstí Svobody připraven zajímavý program, jehož součástí bude například jedinečný tematický videomaping nebo koncert Jana Smigmatora & Swinging Q.

Bylo to právě Brno, které dalo našim náměstím tradici vánočních stromů. Na brněnském náměstí Svobody stál ten historicky první už v roce 1924 a prvenství uhájí i letos. Bude totiž rozsvícen jako první v Česku již dnes, 23. listopadu v 17 hodin. Brněnské Vánoce letos navíc, na rozdíl od adventních trhů na Moravském náměstí a Zelném trhu, s adventem nekončí, ale pokračují i o svátcích a po nich. Brňané i přespolní si je tedy mohou v klidu užít po skončení vánočního shonu. Trvají do 28. prosince.

Náměstí Svobody je přirozeným středobodem Brna. Dynamický a živý Svoboďák je místem setkávání, zábavy a navazování nových přátelství. Najdete tady tradiční vánoční strom i netradiční instalaci na kašně. Náměstí vévodí bílá kopule Zimního baru s oblíbenými brněnskými nápoji a letos s punči inspirovanými starodávnými recepturami. Na pódiu vás potěší hudba různých žánrů a v proskleném modulu virtuální realita, díky které zažijete koulovačku, i když v Brně nebude sníh.

Bez příspěvku potřebným by to nešlo. Ne všichni mají Vánoce bohaté a štědré. A protože advent je obdobím, kdy bychom se měli dělit s potřebnějšími, můžete pomoci i vy. Přispějte do kasičky každou středu od 14.30 do 15.30 na náměstí Svobody u podia. Dostanete „něco dobrého na zub“ a poděkují vám lidé z Diecézní charity Brno, Dětského domova Dagmar a sdružení Vodicí pes. Každý den pod vánočním stromem najdete tradiční sbírku Českého červeného kříže a v Zimním baru charitativní koktejl. 

Brněnské Vánoce žijí designem. Pokud chcete originální vánoční dárky s puncem kvality, nevynechejte od 4. do 23. prosince návštěvu dvou skleněných city modulů. Své výrobky představí tvůrci, kteří navrhují módní doplňky, šperky, oblečení, porcelán či tvoří své vlastní umění.