Téměř před 40. lety se nohejbaloví nadšenci z osady, zvané Louka, domluvili a uspořádali první víkend o prázdninách nohejbalový turnaj trojic. Inspirací jim byl turnaj, který pořádala nedaleká spřátelená osada Mísa. Ta měla naopak vždy před koncem prázdnin turnaj dvojic. Ten však časem zanikl, trojice se na Louce ovšem od té doby pravidelně konají, vždy první ( výjimečně druhý) prázdninový víkend.

Z ryze amatérské akce se postupem času stalo místo setkávání nejlepších nohejbalistů v zemi (a tím vlastně i na světě). V historii vítězů a účastníků turnaje jsou tak jména jako Petr Bubniak, bratři Havránkové, Radek Pelikán, Jan Vanke, Ondra Vít a řada dalších. I v současnosti se pravidelně účastní aktuální mistři světa – Jakub Posíšil, Pavel Kop, Lukáš Rosenberk. Hlavní zásluhu na účasti těchto nohejbalových superstar má jeden z hlavních organizátorů současného turnaje, trenér A týmu Modřic a České reprezentace, Petr Gulda.

"Do Ivančic se kluci (extraligoví hráči nejen Modřic) jezdí odreagovat," říká Gulda."Během roku se potkávají pouze v často vypjatých extraligových soubojích, tady si od stresu odpočinou. Setkají se při posezení u piva, kytary. Hodně jich jezdí na celý víkend i s přítelkyněmi nebo rodinami."

Turnaj prošel vývojem – od ryze amatérského, až po rozdělení na amatérskou a "profi" skupinu. To se pak mezi s sebou utkávali etraligoví a ligoví hráči a souboje měly světovou úroveň a úžasnou atmosféru. Už několik let se ale kvůli nižší účasti těch špičkových hráčů vymyslel nový model. V každém týmu může hrát pouze jeden registrovaný hráč, jeho spoluhráči jsou pak ryzí amatéři."Tento systém se nám osvědčil," pochvaluje si Petr Gulda. "Extraligoví hráči se proti sobě správně hecují, pro jejich spoluhráče je to pak vpodstatě jedna z mála možností, kdy si mohou proti takovým hráčům, nebo dokonce s nimi, zahrát."

Už několik let se turnaje zúčastní také hlava Českého i Světového nohejbalu, Kamil Kleník. "Přesto, že právě první týden o prázdninách je program vždycky hodně nabitý, ať už pracovně, nebo v soukromí," říká prezident IFTA  a ČNS, "už několik let si nenechávám jako Pražák, křtěný Vltavou, toto příjemné setkání s kamarády na Moravě ujít."

Kamil Kleník si najde čas i letos. A koho dál v Ivančicích uvidíte? Sampzřejmě Modřickou extraligovou eskadru – Kubu Pospíšila, Petra Topinku, Honzu Hanuse, ale také řadu dalších skvělých nohejbalistů. Jako už po několikáté, přijede i štáb České televize, aby zde natočil reportáž do Sportu v regionech. Tradiční "šrumec na Skřípáku" začne už pátečním "soustředěním u stánku" a končit bude až v odpoledních nedělních hodinách prvního prázdninového víkendu. Tak se přijďte podívat!