fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

V areálech na jihu Moravy se stále lyžuje, Němčičky hodnotí sezonu jako nejhorší

Foto:

ilustrační - Pixabay

V lyžařských areálech na jihu Moravy se stále lyžuje, na sjezdovkách na Blanensku leží kolem 40 až 50 centimetrů technického sněhu. Návštěvnost ale s jarem klesá. V pátek ukončují sezonu v Němčičkách na Břeclavsku, hodnotí ji jako dosud nejhorší. 

V Němčičkách mají na svahu položený umělý povrch, který umožňuje lyžování i za nepříznivého počasí. Lyžuje se na svahu mezi vinohrady. Nyní leží sníh jen v dolní části, podstatná část je nezasněžená. „Z 90 procent se nyní lyžuje na umělé ploše. A to ještě dnes a naposledy zítra,“ řekl za areál Jaroslav Stávek. Areál tak nebude v provozu na jarní prázdniny, které jsou na jihu Moravy příští týden. „Nemělo by to cenu, letos nás podržely jen školy a kurzy, veřejnost skoro nejezdila,“ řekl Stávek.

Sezonu proto hodnotí jako nejhorší v historii. „Je to kvůli počasí. Za celou zimu nebyl mráz v kuse celý týden, na sjezdovce se tak nepodařilo vytvořit silnější vrstvu sněhu. A lyžování na umělém povrchu netáhne, návštěvnost ze strany veřejnosti byla slabá. Na druhou stranu, jako každou sezonu jsme v kurzech naučili lyžovat asi 1500 dětí,“ uvedl Stávek. Areál bude mít v pátek otevřeno od 9:00 do 13:00, kdy je i poslední kurz pro školy.

Na sjezdovkách na Blanensku je stále kolem 40 až 50 centimetrů sněhu

„Sněhu máme v zásobách dostatek, jarní prázdniny budeme v provozu, končit máme v plánu 19. března, a to tradičním karnevalem,“ uvedl za areál v Olešnici na Blanensku Lubomír Rek. Návštěvnost je podle něj s přicházejícím jarem slabší, ale ještě se to dá. Středisko nabízí sjezdovku o délce 500 metrů se stometrovým převýšením. Otevřeno bude přes prázdniny od 8:00 do 20:00.

Zásoby sněhu mají dostatečné i v nedalekém Hodoníně u Kunštátu

„Teď nám trochu dělá potíže počasí, kdy prší, ale na víkend bude sjezdovka připravená. V provozu určitě budeme i o jarních prázdninách, zásoby sněhu máme dostatečné,“ uvedl za areál Vlastimil Jílek. Středisko leží na východním okraji Českomoravské vysočiny, délka sjezdovky je asi 550 metrů s převýšením 100 metrů. Pro lyžaře tu v této sezoně přichystali novou boční trasu, vede směrem od hlavní sjezdovky velkým obloukem. Ta už ale v provozu není a tuto sezonu ani nebude. „Osvědčila se, lyžaři si ji oblíbili, ale bude zase až další sezonu,“ uvedl Jílek. I tady bude přes prázdniny otevřeno od 8:00 do 20:00.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT