V Městském plaveckém stadionu Lužánky dojde k celkové rekonstrukci skokanské věže a modernizaci můstků. Město nyní hledá zhotovitele. Práce by měly začít v létě, kdy bude 50metrový bazén na čas odstaven. Radní o tom informovali v tiskové zprávě.

Městský plavecký stadion Lužánky je nejen centrem výkonnostního plavání v Jihomoravském kraji, ale poskytuje zázemí i mnoha dalším oddílům vodních sportů. Svoji jedinečnost má právě v možnosti využití 10metrové skokanské věže a skokanských můstků.

Plavecký areál včetně skokanské věže byl vystavěn v letech 1968–1978. „S ohledem na stáří a agresivní prostředí je rekonstrukce nezbytná. Navíc skokanská věž a skokanské můstky jsou v historickém uspořádání, a nesplňují tak kritéria plnohodnotné přípravy pro české zástupce skoků do vody. Vzhledem k tomu, že v České republice jsou takovéto skokanské věže pouze v Brně za Lužánkami a v Praze v Podolí, je oprava nezbytná. Po rekonstrukci by se tu tak mohly pořádat mezinárodní soutěže a očekáváme i zájem o pořádání soustředění celků z Polska, Rakouska a Slovenska,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Nynější skokanská věž je umístěna na střed bazénu a můstky jsou symetricky po obou stranách, což nevyhovuje soutěžím v paralelním skákání do vody. „Třímetrové skokanské můstky budou nově umístěny vedle sebe napravo od věže a malé, metrové můstky půjdou na levou stranu věže. Konstrukce jednoho třímetrového můstku bude přesunuta podle zadaných parametrů, přičemž pravý zůstane na místě a oba budou spojeny novou betonovou plošinou,“ popsal náměstek primátorky Petr Hladík (ODS)..

„Máme už připravenou kompletní projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení na úpravu skokanských můstků za Lužánkami a také schválenou dotaci 7 milionů korun od Národní sportovní agentury. Nyní tedy zbývá vybrat zhotovitele, abychom mohli co nejdříve začít s pracemi,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (ODS).