Brněnský dopravní podnik se od pondělí vrátí k předprázdninovým jízdním řádům, do nichž však přibudou nové spoje. Ranní špička se totiž prodlouží zhruba o tři čtvrtě hodiny a bude končit až před devátou. Znamená to, že zhruba mezi 8:00 a 9:00 budou spoje jezdit v kratších intervalech než dosud. Zároveň podnik reaguje na zvýšenou poptávku po cestování okolo půlnoci a od pondělí začnou jezdit noční autobusové linky od hlavního nádraží v 0:30, řekl dopravní ředitel Jan Seitl. Další změny v dopravě jsou drobnějšího charakteru a souvisejí s ukončením některých výluk, některé naopak pokračují.

Prodloužení ranní špičky souvisí s rostoucí poptávkou stejně jako doplnění nočního spojení. Zatímco před pandemií covidu jezdily rozjezdy v tento čas pouze v noci na sobotu a na neděli, nyní budou jezdit denně. „Během podzimu budeme toto opatření vyhodnocovat,“ řekl Seitl.

Od pondělí se také po opravě části Masarykovy ulice vracejí tramvajové linky 4 a 9 do trasy přes náměstí Svobody. Již dnes začaly znovu obousměrně jezdit autobusy Medláneckou ulicí, takže se zastávky linek 41, 65, 71 a N90 Řečkovice a Olšanského vrátily do původních poloh.

Dnes v noci se také obnoví zastávka Štursova v Žabovřeskách, pouze ve směru do Komína bude posunuta o 130 metrů vpřed směrem ke kruhovému objezdu

Ulice však bude i nadále kvůli opravám uzavřená pro auta ještě další dva měsíce. „Nyní se v místě zastávky dělá betonová deska, která musí šest týdnů schnout. Poté bude možné zastávku zase vrátit na původní místo,“ řekl Seitl.

V pátek skončí uzavírka Staré dálnice, což umožní návrat autobusové linky 51 ve směru do Bystrce na pravidelnou trasu

Naopak zůstávají omezení v obsluze Maloměřic a Obřan kvůli stavbě velkého městského okruhu na Tomkově náměstí. Linka 4 bude končit nadále v Husovicích, místo ní zajíždějí do těchto čtvrtí autobusové linky.