Beka podporují Starostové a nezávislí, ODS, TOP 09 a Strana zelených, Špilara zase KDU-ČSL s podporou Pirátů. 

ANO ani ČSSD zatím kandidáty neoznámily. V obvodu 56 v Břeclavi bude za ANO kandidovat sommeliér Libor Nazarčuk, za Piráty bývalý ředitel Rusnokova kabinetu Karel Štogl, krajský a břeclavský zastupitel Richard Zemánek (KDU-ČSL) a mikulovský starosta Rostislav Koštial (ODS).

V Brně končí po šesti letech mandát senátorce a bývalé ústavní soudkyni Elišce Wagnerové (SZ), která už ho obhajovat nebude. Na Bekovi se jako kandidátovi shodly čtyři strany. Bek už dříve ČTK řekl, že pokud bude zvolený, stane se členem senátorského klubu STAN, s hnutím jednal nejdéle. Bekovi příští rok končí rektorské funkční období.

Špilar má v centru Brna kadeřnictví Střihoruký Edward, je také jáhnem, oddává lidi a křtí. Za komunisty bude nejspíš kandidovat bývalý automobilový závodník Oldřich Duchoň. Je jednatelem firmy a bývalým automobilovým závodníkem, o místo v Senátu se ucházel i v minulosti. Brněnský předseda ČSSD Oliver Pospíšil ČTK řekl, že strana kandidáta do Senátu v Brně už vybrala, oznámí ho ale až po víkendu. Krajská předsedkyně hnutí ANO Taťána Malá ČTK řekla, že by hnutí mohlo kandidáta do Senátu v Brně oznámit do konce června.

Volby do Senátu se na podzim uskuteční kromě Brna i ve volebním obvodu číslo 56 Břeclav. Nyní obvod senátora nemá kvůli letošnímu úmrtí senátora Jana Hajdy (ČSSD). Za Piráty bude kandidovat Karel Štogl, právník, majitel chráněné dílny a bývalý ředitel někdejšího kabinetu předsedy vlády Jiřího Rusnoka. Za hnutí ANO je kandidátem sommeliér Libor Nazarčuk, za KDU-ČSL krajský a břeclavský zastupitel Richard Zemánek. Kandidátem ODS bude starosta Mikulova Rostislav Koštial. "Jsem připraven pokračovat v dobré práci, kterou v okrese Břeclav pan Hajda začal. Nechci být kandidát jen Občanské demokratické strany, aktuálně máme rozjednanou podporu více stran a hnutí. Vše bude představeno v průběhu volební kampaně," dodal Koštial. ČSSD oznámí kandidáta později. SPD zatím kandidáty v obou obvodech nezveřejnila.