V Brně dnes začíná veletrh AnimalTech, doprovodí ho protesty

Proti pořádání výstavy budou tři dny protestovat aktivisté z pěti organizací.

  • Foto

    redakce (MOŠ) archiv

Ve třech pavilonech brněnského výstaviště začíná dnes Národní výstava hospodářských zvířat s veletrhem Animal Tech a Národní výstavou myslivosti. Veletrh Animal Tech, kterého se letos zúčastní dvě stovky vystavovatelů, výrobců a dodavatelů technologií pro živočišnou výrobu, se bude společně s Národní výstavou hospodářských zvířat konat teprve podruhé.

Pavilony P a F naplní přibližně 1000 kusů skotu, koní, ovcí, koz a prasat, s nimiž budou chovatelé soutěžit na národních šampionátech jednotlivých plemen.

Pavilon G1 obsadí Národní výstava myslivosti, která kromě prodejních expozic vybavení pro myslivost a pohyb v přírodě zahrnuje i osm doprovodných výstav představujících například loveckou dýku Gladius, na které její autor pracoval 2600 hodin, mimořádné mufloní trofeje nebo dějiny obory Kralice, která je doložená už od roku 1437.

V doprovodném programu výstav i veletrhu jsou ukázky práce se zvířaty, westernového jezdění, ale i zemědělská olympiáda nebo test mysliveckých dovedností a myslivecká restaurace.

Aktivisté pořádají dnes od 10:00 happening před hlavním vchodem na brněnské výstaviště, kde budou upozorňovat na podmínky velkochovů a protestovat proti vnímání zvířat jako zemědělské komodity. Výstavy potrvají na brněnském výstavišti do středy 15. května.