Na brněnském výstavišti dnes začínají třídenní veletrhy módy Styl a Kabo. Zájem o ně roste, je vyšší než před rokem i loni v srpnu. Vystavovatelů bude 164 a představí 333 značek. Ze zahraničí je 42 procent vystavovatelů a pořadatelé se letos rozhodli zvýraznit svatební téma.

Veletrhy jsou určené odborné veřejnosti a konají se v pavilonu P. Nejvíce zahraničních vystavovatelů je z Německa, následují Slovensko a Polsko. Čtvrtým nejpočetnějším vystavovatelem je Pákistán. Veletrhu se podle ředitele akce Martina Škarky nyní daří navzdory tomu, že situace v oboru je poměrně složitá.

Svatební téma zvolili pořadatelé podle Škarky proto, že je dlouhodobě velmi frekventované

„Zatímco existuje řada svatebních veletrhů například v obchodních centrech, kam chodí koncoví zákazníci, náš B2B veletrh spolupracuje s autorskými salony, kterým můžeme nabídnout kontakt s nákupčími a obchodníky,“ řekl Škarka. Prezentovat se budou nejen návrháři, ale i ti, kteří zajišťují doprovodné služby. V pavilonu tak bude například svatební limuzína či květinové dekorace. Součástí bude i přehlídka studentů, kteří budou prezentovat vizi svatby v roce 2050.

Součástí veletrhu budou každý den módní přehlídky, módní kolekce přijedou předvádět známé modelky

V sobotu se uskuteční také odpolední mezinárodní sympozium o barefootové obuvi, která se stala v posledních letech velkým tématem, na který nepanují jednoznačné názory. Jednu z přednášek bude mít v pátek i v sobotu mladá návrhářka Linda Havrlíková, která se zaměřuje na výrobu z vlny, jejím tématem bude udržitelnost.