Městská firma Brněnské komunikace chce začít stavět ještě letos a mít hotovo příští rok. Je však nutné nejen získat kladný posudek EIA, ale poté ještě územní rozhodnutí a stavební povolení.

Stavba má stát kolem 150 milionů korun a má své odpůrce. Město s nimi jednalo na podzim. Původně se obávali, že stavba zasáhne do zahrádek, podle dokumentu to tak nakonec být nemá. Ustoupit jí má jen neudržovaná plocha za hotelem a halou směrem k Purkyňově ulici. Vykácet tak bude nutné 150 většinou vzrostlých stromů, stavba zabere plochu 8300 metrů čtverečních.

Parkování má sloužit nejen přilehlým sportovištím včetně fotbalového stadionu, ale například i Technickému muzeu. Může fungovat i jako parkoviště typu park&ride, protože do centra lze pokračovat tramvají z blízké zastávky.

Podle dokumentu má parkovací dům přes den sloužit všem řidičům, přes noc má mít částečně režim parkování pro rezidenty.

Dům má být šestipatrový a nabídnout 441 míst, parkoviště pojme 89 aut. K parkovacímu domu i parkovišti povede chodník jak od haly, tak z Purkyňovy ulice a nově tak bude možné projít například ze Srbské ulice kolem stadionu a haly až na Purkyňovu.