fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

V Brně můžete na pláž i v zimě, na Riviéře kurty zastřešuje nová nafukovací hala

p1311602

Foto:

Starez Sport

Obliba plážových sportů stoupá, ale počasí je tím pánem, kdo rozhoduje, v kterém ročním období se může na kurt. Teď je tomu jinak. Na brněnské Riviéře se dnes otevřela nová nafukovací hala, která chrání beachvolejbalové kurty před špatným počasím.

Nafukovací hala bude zakrývat všech šest hřišť na plážový volejbal, které však sportovci mohou využívat také ke hře beach badmintonu nebo beach tenisu. „Chtěli jsme, aby si lidé svůj oblíbený sport mohli zahrát celoročně. Všechny písečné kurty na Riviéře jsme proto zastřešili nafukovací halou, která má rozměry 52 krát 36 metrů. Splnili jsme tak jeden z dlouhodobých cílů v tomto oblíbeném rekreačním a sportovním objektu,“ uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Než se instalovala nafukovačka, byly rozšířeny samotné kurty, k původním čtyřem přibyly další dva. Podle náměstka Hladíka se na projekt podařilo dotačně sehnat 6 milionů korun.

Přetlaková nafukovací hala je kromě vytápění vybavena také LED osvětlením a dálkovým ovládáním přes aplikaci. „Při výběru jsme se řídili současnými trendy, proto jsme pořídili dvouplášťovou halu. Ta by měla být výhodnější z hlediska úspor v nákladech na provoz,“ doplnil generální ředitel městské společnosti STAREZ – SPORT Martin Mikš.

Bílá hala zůstane nad kurty nafouklá pravděpodobně až do dubna, záleží na počasí, potom je v plánu také revitalizace okolní plochy. „Všichni zájemci si mohou hrací plochu rezervovat na stránkách beach.sportujemevbrne.cz. Kurty jsou nyní otevřené každý den od 14 do 22 hodin. Pokud bude zájem i o dopolední časy, provoz se rozšíří,“ uzavřel radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT