"V současné době dražbu připravujeme, uskuteční se pravděpodobně v průběhu srpna nebo na začátku září. Jde o originál obrazu od Karla Gotta s věnováním dlužníkovi, kterému jsme jej museli zabavit v exekuci," uvedl mluvčí úřadu David Stančík.

Podle znaleckého posudku, který nechal úřad vypracovat, je cena obrazu přibližně 20.000 korun. Vyvolávací cena v dražbě ale může být i nižší, začínat může na dvou třetinách této částky, tedy na necelých 14.000 korunách. Finanční úřad však předpokládá, že se obraz vydraží přibližně za desetinásobek odhadní ceny.

"Obrazy Karla Gotta se nenabízejí ke koupi příliš často, jde tedy většinou o sběratelské rarity," řekl Stančík. Naposledy se obraz populárního zpěváka dražil na podzim loňského roku v aukci Galerie Kodl za vyvolávací cenu 250.000 korun. Podrobnosti k dražbě finanční úřad zveřejní před jejím konáním.

Obraz se bude nabízet k prodeji brzy po Gottových osmdesátinách. Vydavatelství Supraphon při této příležitosti připravilo kromě dvou kompilací jeho písní i pamětní eurobankovky s nominální hodnotou nula eura a zpěvákovým portrétem. Lidé 5000 těchto bankovek vykoupili přibližně za čtyři hodiny.

Zpěvák měl také oslavit narozeniny, které měl 14. července, čtvrtečním vystoupením na festivalu Benátská! v Liberci. Gottova tisková mluvčí ale ve středu oznámila, že zpěvák tam kvůli akutnímu zápalu plic nevystoupí.