fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

V Brně se budou stavět dvě nové mateřské školy, v Maloměřicích a Králově poli

20220427-120313

Foto:

redakce (ilustrační)

Vedení města Brna odsouhlasilo záměr s vybudováním dvou nových mateřských škol. První má vzniknout v městské části Královo Pole, s tím, že kapacitně půjde o školku pro 125 dětí a postavit se tu má také základní škola pro 540 žáků. Nákladově tato výstavba přijde asi na 880 milionů korun. Druhá stavba už jen mateřské školy je plánována v Maloměřicích a Obřanech, která bude plánována pro 100 dětí a realizace je odhadována na desítky milionů korun. Brněnští radní o tom informovali na tiskové konferenci.

Obě dvě školy vznikají jako reakce na připravovanou výstavbu v daných lokalitách. Mateřská škola v Maloměřicích a Obřanech se má skládat z 18 tříd ZŠ a 5 tříd MŠ. „Brno se snaží kapacitní problémy řešit v předstihu, či spíše zajistit, aby ani nevznikly. Právě proto jsme dnes souhlasili se zpracováním investičních záměrů, jež mohou v budoucnu tento rozvoj usnadnit,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V Králově Poli se chystá realizace 211 rodinných domů a 485 bytů v lokalitě Sadová. Nová ZŠ a MŠ tak bude reagovat na odhadový nárůst obyvatel o téměř 7 000. „Na návrh podoby školy v Králově Poli včetně nového centrálního veřejného prostranství a parku již byla vypsána urbanisticko-architektonická užší projektová soutěž, kterou vyhrála práce společností XTOPIX architekti a consequence forma,“ dodává radní pro oblast školství Irena Matonohová.

Líbí se mi

1
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT