fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

V Brně se koná Tříkrálový koncert, je součástí charitativní akce

V Městském divadle Brno se dnes večer uskuteční Tříkrálový koncert, který je součástí tradiční celorepublikové Tříkrálové sbírky.
001284

Foto:

trikralovasbirka.cz/R.Bouda

Vystoupí Pavel Callta, Ilona Csáková, Roman Dragoun s kapelou Futurum, skupiny Mirai a Zrní. V přímém přenosu ho od 18:00 vysílá Česká televize a diváci uvidí i reportáže o tom, kde vykoledované peníze pomohou.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi. Začala první den roku a potrvá do 14. ledna. Do vsí a měst vyráží přes 14.000 kolednických skupinek, dohromady zhruba 50.000 dobrovolníků. Výtěžek je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným, zejména v regionech v místě sbírky.

"Před každou sbírkou schvalujeme několik stovek takzvaných záměrů dle různorodých požadavků a námětů, které přicházejí z terénu – někdy dokonce přímo od koledníků," uvedl ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.

Prostějovská charita letos například plánuje pořídit byty pro klienty Chráněného bydlení Domova Daliborka, v Rychnově nad Kněžnou za peníze nakoupí vybavení pro Stacionář sv. Františka. Asi desetina výnosu je každoročně určena na humanitární pomoc do zahraničí. Podrobné informace o využití peněz jsou dostupné na webu sbírky.

Vedle Tříkrálového koncertu jsou součástí sbírky i další akce. Například v Praze dnes v 15:00 vyjde průvod tří králů na velbloudech z Josefské ulice přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Tři králové přijedou odpoledne na koních i k živému betlému do Sušice.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT