fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

V Brně se od 18. července rozšíří rezidentní parkování o oblast Jugoslávská

park-ilu765

Foto:

ilustrační (Pixabay)

V Brně se rozšíří od 18. července rezidentní parkování o oblast Jugoslávská. Letos se rezidentní parkování rozšíří do pěti dalších částí města, uvedla už dříve v tiskové zprávě primátorka Markéta Vaňková (ODS). Cílem rezidentního parkování je zajistit lidem s trvalým bydlištěm u domu místo k zaparkování. Systém rezidentního parkování funguje v Brně od září 2018.

Radní už vydali nařízení, které je posledním administrativním krokem k zavedení rezidentního parkování. Z pěti letošních rozšíření je oblast Jugoslávská tou první. "Následovat bude v září oblast Dukelská třída, v říjnu náměstí SNP a v listopadu oblasti Dalimilova a Herčíkova," vyjmenovala Vaňková.

V Jugoslávské se od 18. července budou rezidenti a abonenti řídit stejnými pravidly jako jinde v Brně. "Regulace parkování pro návštěvníky spadá do pravidel pro zónu C. Za stání v pracovní dny od 17:00 do 6:00 zde zaplatí 20 korun za každých 60 minut. Jedna hodina denně je zdarma," řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS). V čase od 6:00 do 17:00 je i pro návštěvníky parkování zdarma.

V zóně A mohou parkovat jen rezidenti a abonenti, v zóně B se platí celý den za hodinu 30 korun s výjimkou první hodiny zdarma. Rezident musí za parkovací oprávnění ve všech zónách zaplatit 200 korun ročně, za druhé auto 8000 a za každé další 12.000 korun. Abonent, tedy podnikatel s provozovnou v zóně, platí za první auto 4000 korun, za každé další 18.000 korun.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT