fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

V Brně se potkají mladí divadelníci, například z Filipín a Ruska

Pořadatelé festivalu divadelních škol Setkání/Encounter letos v Brně přivítají studenty uměleckých akademií z Polska, Lotyšska, Ruska nebo Filipín. 
6

Foto:

encounter.cz

Studenti budou na scénách brněnských divadel prezentovat svá představení od 2. do 6. dubna, řekla dnes novinářům studentská koordinátorka Júlia Pecková.

Tématem 29. ročníku je Setkání léčí. Festival má být místem pro prezentaci inscenací z rozdílných kultur a pro vzájemnou inspiraci. "Divadelní i osobní setkání dvou lidí jsou důležitá a pro duši člověka léčivá, a to pro nás bylo inspirací pro název letošního ročníku," řekla Pecková. Pořadatelem je Janáčkova akademie múzických umění, celý festival organizuje především ateliér divadelní produkce a jevištní technologie.

Na festival zatím přijalo pozvání 11 divadelních škol z deseti zemí a na scénách brněnských divadel vystoupí kolem 270 studentů. Návštěvníci mohou inscenace zhlédnout v HaDivadle, v Divadle na Orlí nebo ve Studiu Marta.

"To, že můžeme festival pořádat, a umožnit tak studentům setkávat se se studenty z jiných zemí, je hlavním posláním našeho festivalu. Téma ročníku hraje minimální roli při výběru inscenací, umělecké téma festivalu zjistíme až v jeho průběhu," řekl ředitel festivalu Michal Zetel.

Festival je proti minulým ročníkům rozšířený o pětidenní workshop pro vybrané studenty. Pod vedením odborného lektora připraví představení na téma festivalu a předvedou ho na závěrečném ceremoniálu. Novinkou jsou také dvě velké diskuse, kde se spolu mohou setkat návštěvníci, studenti i tvůrci a mluvit spolu o inscenacích a rozdílných přístupech jednotlivých zemí. Centrem festivalu je Moravské náměstí, kde na pódiu vystoupí při zahajovacím ceremoniálu slovenská zpěvačka Katarzia nebo brněnská kapela Acute Dose.

Na zájemce čekají také další koncerty, večírky v brněnských klubech nebo výstava fotografií z minulých ročníků festivalu.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT