Tento ustavující rekord bude zapsán v České knize rekordů. Za pořadatele to řekl Vladimír Koudelka. Bruslařským setkáním začal Brněnský rok sportu 2019, který nabídne po celý rok více akcí, uvedl.

U vytvoření rekordu nechyběli bývalí hokejisté František Mašlaň nebo Josef Černý, ale také bývalí krasobruslaři Karol Divín nebo René Novotný a současná závodnice Eliška Březinová. "Posledním 75. účastníkem byl Miroslav Marek z Agentury Dobrý den Pelhřimov, která nám zapíše rekord," uvedl Koudelka.

První veřejné kluziště bylo veřejnosti předané 17. ledna roku 1869. Bylo elipsovitého tvaru a mělo rozlohu 7594 metrů čtverečních. Kluziště se tehdy setkalo s velkým zájmem. V první sezóně bylo otevřené 17 dní a celková návštěvnost byla 10.977 lidí.

Oslava 150. výročí zahájila Brněnský rok sportu 2019. V březnu nabídne cvičení brněnských sportovců, o Velikonocích bruslení s hokejovými a krasobruslařskými osobnostmi, v květnu se zaměří na cyklistiku a také na 110. výročí založení Orla. V červnu se uskuteční turnaj v malé kopané, v srpnu cyklistické hry i překonávání rekordů například ve střelbě na tyčku nebo v hodu do břevna spolu s legendami fotbalové kopané. V září jsou na programu atletické závody a zakončení je v plánu v říjnu, kdy budou k nahlédnutí fotografie ze všech akcí letošního roku. Na říjen je rovněž plánována připomínka 115 let sportovního klubu Moravská Slavia.