fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

V Brně ve Starém a Novém Lískovci zřejmě zůstanou starosty Krásný a Drápalová

mos-ilu-wfew

Foto:

ilustrační - archiv

V brněnských městských částech Starý Lískovec a Nový Lískovec zřejmě i v novém volebním období zůstanou dlouholetí starostové Vladan Krásný (ODS) a Jana Drápalová (Zelení). Krásný je starosta 16 let, Drápalová už 20. Kandidátky obou starostů získaly podporu přes 40 procent. V obou městských částech vítězní politici jednají o koalici, nabízí se pokračování té současné. Ve Starém Lískovci je to ODS s lidovci, kteří kandidovali letos i s TOP 09, v Novém Lískovci Zelení a ODS, která tentokrát kandidovala s KDU-ČSL a TOP 09.

V Novém Lískovci je 19 zastupitelů. Vítězná kandidátka Tři oříšky pro Lískovec v čele s Drápalovou získala osm mandátů, šest získalo Spolu složené z ODS, KDU-ČSL a TOP 09, po dvou mandátech mají Novolískovečtí patrioti a Soukromníci a také L. Koniklec, jeden mandát má Restart pro Brno vedený KSČM. "V minulosti jsme mívali ve volbách i nadpoloviční většinu, ale výsledek je i tak příjemným překvapením a je to velké ocenění naší práce, co tady děláme. My jsme jeden mandát ztratili, ale o jeden posílila strana koaličního partnera, který kandidoval v koalici Spolu," uvedla Drápalová.

Podle ní voliči ocenili spolupráci koaličních partnerů v končícím volebním období. "Byla bez konfliktů, stabilní. Tím pádem by bylo nejlogičtější to postavit znovu. Jednáme o tom, ale ještě nejsme dohodnutí definitivně. Vidím to na konec příštího týdne nebo na začátek přespříštího," řekla Drápalová, která by měla zahájit v pozici starostky šesté volební období.

Ve Starém Lískovci je 21 zastupitelů. Devět mandátů získala ODS, po čtyřech lidovci a Topka, ale také Restart pro Brno v čele s KSČM, po dvou mandátech mají Starostové a nezávislí a také Piráti. "Výsledek je úžasný a je to procentuálně nejvyšší výsledek, který máme. Myslím si, že lidé ocenili práci, která je za nám vidět," řekl Krásný a jmenoval například opravy ve školách, hasičské stanice nebo přípravu na velká parkoviště. "Podařilo se nám také přesvědčit magistrát, aby přibyla jedna zastávka tramvaje, což občanům hodně pomůže," řekl Krásný. Koalici měl dosud s KDU-ČSL. "Máme k sobě blízko. Zatím jednáme a není nic hotové. Chtěl bych mít rozhodnuto příští týden," dodal Krásný.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT