V brněnské Vojenské nemocnici platí zákaz návštěv, stejně tak i v Boskovicích

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

V pondělí přibylo v Česku nejvíce případů nemoci covid-19 za den od 11. května tohoto roku. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Zároveň stoupl počet hospitalizovaných s covidem-19. V nemocnicích bylo v pondělí 373 lidí, což je nejvíce od začátku června. V těžkém stavu bylo 68 z nich. Právě z těchto důvodů některé nemocnice zakazují návštěvy ve svých areálech.

Už od konce minulého týdne toto nařízení platí v brněnské Vojenské nemocnici, kde bylo neurologické oddělení dočasně vyčleněno pro péči o pacienty s onemocněním COVID-19. Zákaz platí na všech odděleních a to do odvolání.

Od úterka platí zákaz návštěv i v nemocnici Boskovice, kde je ale povolena přítomnost otců u porodu.

Za celou dobu epidemie bylo v Česku od začátku loňského března zaznamenáno přes 1,7 milionu případů covidu-19. Zemřelo 30.512 nakažených. Od začátku očkování proti covidu-19 loni v prosinci bylo v Česku podáno celkem 11,9 milionu dávek vakcín a plně naočkováno je přes šest milionů lidí. V posledních měsících však vytrvale klesají počty očkovaných. V pondělí dostalo vakcínu zhruba 8300 lidí, což je asi o tisícovku méně než před týdnem.