fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

V brněnském Králově Poli vznikne nová školka pro 225 dětí

skolka-pixabay

Foto:

ilustrační - Pixabay

Brno plánuje stavbu nové školky, budova s místy až pro 225 dětí bude stát v Králově Poli mezi ulicemi Staňkova, Rybníček a Střední. Stavební práce by mohly začít v roce 2024 a měly by trvat dva roky. Náklady by mohly být do 100 milionů korun, informovala radní pro školství Irena Matonohová (STAN).

Radní vybrali firmu, která provede projektovou dokumentaci školky, o zakázku mělo zájem šest společností. „Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena firma Atelier 99 s nabídkovou cenou přes sedm a půl milionu korun včetně DPH,“ dodala Matonohová.

S výstavbou se počítá v letech 2024-2026. „Bude se jednat o devítitřídní mateřskou školu s kuchyní, místem pro personál a malou tělocvičnou, na budovu bude navazovat oplocená zahrada. Jsme rádi za to, že navýšíme kapacitu škol,“ uvedla Matonohová.

Podle primátorky Markéty Vaňkové (ODS) bude město stavbu školky koordinovat s dalšími plánovanými projekty. „V plánu je také výstavba parkovacího domu a koordinace s výstavbou soukromého developera, který v lokalitě chystá Rezidenční park Štefánikova a komplex Augarten,“ řekla Vaňková.

Brno zřizuje asi 140 školek, do kterých chodí zhruba 11.500 dětí, a kolem 70 základních škol, které navštěvuje přes 32 tisíc žáků.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT