V sedmém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás hlasovalo celkem 17 877 lidí. Na vítězné pozice se probojovalo 7 projektů za celkem 33,8 milionů korun. Město se nyní pustí do jejich realizace, na kterou má tři roky. V tiskové zprávě o tom informovala Zdeňka Obalilová z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Nejvíce hlasů, přes 4000, získal projekt interaktivní naučné stezky v údolí svatého Antoníčka, která propojí stávající a budované relaxační prvky a zlepší přístupnost i orientaci v lokalitě. O 105 hlasů méně získal návrh na vybudování sauny v areálu koupaliště v Juliánově, kam by se mohla přesunout komunita z nedávno zbořené nejstarší komunitní sauny v Brně pod Arnoldovou vilou. Více o umístění v hlasování ZDE.

„Mezi posledním vítězným projektem a prvním pod čarou byl rozdíl pouhé 4 hlasy a pořadí bylo do poslední chvíle velice napínavé. Plno velmi kvalitních projektů skončilo těsně pod čarou a já pevné doufám, že se podaří alespoň některé posunout k realizaci, i když by to nebylo skrze participativní rozpočet,“ uvedl radní pro oblast participace Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Na jaře přihlásili lidé 138 projektů, z toho 10 z nich neprošlo kvůli nevhodné realizaci

Ty schválené nejprve musely získat základní podporu veřejnosti, aby postoupily k posouzení proveditelnosti dotčenými magistrátními odbory, městskými částmi a městskými firmami. Ve finále se jich tak objevilo 56 a právě mezi ně lidé s trvalým pobytem v Brně rozdělovali své kladné i záporné hlasy.

Letos bylo pro participativní rozpočet vyhrazeno 35 milionů korun a jeden projekt se musel vejít do maximálního limitu 5 milionů.