Po sedmiměsíční rekonstrukci je dětem k dispozici hřiště v zahradách Mateřské školy Švermova. Původní hřiště bylo ve špatném technickém stavu a herní prvky byly již na hranici životnosti a nesloužily už svému účelu. Rekonstrukce přišla na necelých 9 milionů bez DPH, informoval starosta brněnských Bohunic Antonín Crha (KDU-ČSL).

Nově zahrada disponuje velkou herní sestavou se skluzavkou, dvěma dřevěnými domečky a kompozicí lávek ze dřeva a lan. V prostoru zahrady se nachází tři pískoviště, několik renovovaných hopsadel, kolotočů a houpačka.

Mateřská škola má i novou venkovní učebnu, zahrádku pro pěstování zeleniny, doplněnou zelení a novým mobiliářem. „Nově jsme postavili venkovní učebnu v jurtě a dva dřevěné domečky pod společnou střechou s paletovými kuchyňkami. V západní části školky jsme vyhradili prostor pro pěstování zeleniny a v blízkosti vstupu upravili plochu pro trvalkové podrostové záhony,“ popsal Crha.

Ten dále doplnil, že podél stávajícího oplocení byly doplněny popínavé rostliny a lem z keřů, který bude po zapojení sloužit jako částečná clona od frekventované komunikace.

„Součástí zahrady je také dřevěný pevný mobiliář z dubových hranolů a mobilní dřevěné krabice. Jsem rád, že rekonstrukce posunula hřiště do moderní doby s použitím nových herních prvků a technologií,“ uzavřel Crha.