Po zhruba čtyřiceti letech se dočkají obě kohoutovické základní školy dalších oprav chodeb. Moderní proměnou projdou nejen podlahy, ale také obložení stěn. Celkové náklady rekonstrukce se vyšplhají na 9 milionů. Se začátkem rekonstrukce se počítá 1. července a hotovo by mělo být ještě před začátkem nového školního roku. Rekonstrukce zlepší celkovou estetiku i bezpečnost těchto škol, informoval novináře starosta Kohoutovic Jakub Hruška (KDU-ČSL).

Na školách chtějí mít pěkné inspirující prostředí

„Na našich základních školách chceme vytvořit svěží, zajímavá, hravá a inspirující prostředí. Proto jsme se rozhodli zvelebit školní chodby, které neprošly zásadní úpravou od konce 80. let minulého století. Kompletní rekonstrukce chodby zahrnují demontáž stávajících obkladů a interiéru odstranění PVC podlahy, kterou nahradíme za novou. Chodby vymalujeme na bílo, stěny doplníme o laminotřískové desky o dvou tloušťkách, abychom docílili 3D efektu stěn,“ uvedl kohoutovický starosta.

S financováním pomůže město

Samotná městská část by si další etapy této rekonstrukce nemohla sama finančně dovolit, část peněz na renovaci a oživení chodeb pošle město. „Jsem moc rád, že nám město Brno pomohlo financovat rekonstrukce školních chodeb, můžeme tak peníze z rozpočtu využít i na další projekty, které v naší městské části chystáme. Školy se tímto posunou jak vizuálně, tak v o ohledu na bezpečí dětí do jednadvacátého století,“ dodal místostarosta Kohoutovic Michal Velička (ODS), který má v gesci školství.