Staveniště bylo stavební firmě Vašstav předáno minulý týden a těžká technika začala s úpravami terénu.

„Firma Vašstav vyhrála zakázku na výstavbu s nejnižší cenou, která jen lehce přesáhla 76 milionů korun. Nejdražší nabídka byla bezmála 94 milionů a výběrového řízení se zúčastnilo celkem sedm firem,“ vypočítal v tiskové zprávě bystrcký starosta Tomáš Kratochvíl (ČSSD).

Obyvatelé Bystrce se tak mohou podle něj těšit na tři třídy pro 84 dětí a jednu menší tělocvičnu s plochou sto metrů čtverečních.

„Rád bych umožnil variantní využití tělocvičny v hodinách po skončení provozu školky například pro cvičení rodičů s dětmi, ale musíme nejdřív najít vhodné provozní řešení odpovědnosti, vstupu do objektu a doladit několik dalších detailů,“ upřesnil starosta.

Doba výstavby měla být původně 18 až 20 měsíců. „Na základě mé žádosti a přiloženého zkráceného časového harmonogramu investiční odbor rozhodl o zkrácení výstavby na 12 měsíců. V září 2023 by tedy měla být nová školka otevřena,“ doplnil Kratochvíl.

Ten považuje za velký úspěch, že se po nové mateřské škole na Říčanské/Kavčí pro 224 dětí a přístavbě Základní školy Vejrostova pro 180 dětí podaří vybudovat další školku pro 84 dětí. Celkem tedy jde o 488 nových míst.

„Čeká nás však ještě spousta další práce, musíme školku také interiérově vybavit a především najít pro děti hodné paní učitelky,“ dodal bystrcký starosta.