fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

V čele jihomoravských lidovců zůstává vyškovský místostarosta Roman Celý

Lidovci si budou volit nové vedení na konci března na sjezdu v Brně.
jiri0160

Foto:

redakce (MOŠ) archiv

O volbě předsedy rozhodovala krajská konference v Brně. Roman Celý vede jihomoravské lidovce od roku 2015, kdy nahradil Stanislava Juránka. Na konferenci získal 103 hlasů ze 130, neměl protikandidáta. Po loňských komunálních volbách se po pětileté přestávce opět stal vyškovským místostarostou, je i opozičním krajským zastupitelem.

"Máme před sebou krajské volby a senátní volby. Úkolem nového předsednictva je velmi dobře se na ně připravit. Takže v první řadě sestavit kvalitní kandidátku, představit lidem témata a umět je oslovit. To si dávám jako hlavní cíl," řekl Roman Celý.

Místopředsedy jihomoravských lidovců se stali starosta Velatic na Brněnsku Jan Grolich, náměstek primátorky Petr Hladík a starosta Josefova na Hodonínsku Vojtěch Pospíšil.

Poslanec Jiří Mihola je místopředsedou strany čtyři roky a chce funkci obhájit, na konferenci získal nominaci. Vedle toho má mandát koaličního zastupitele v brněnském zastupitelstvu a je opozičním krajským zastupitelem, zaměřuje se na školství.

Lidovci budou na sjezdu v Brně rozhodovat o vedení strany na konci března. Předseda Pavel Bělobrádek funkci obhajovat nebude. Zájem kandidovat na předsedu vyjádřili místopředseda strany a exministr zemědělství Marian Jurečka, předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek a poslanec Marek Výborný.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT